Domowi ulubieńcy

Niezwykle ciekawie upłynął  miniony tydzień w przedszkolu.

Tematem  przewodnim  byli  „Domowi  ulubieńcy”. Mowa oczywiście o zwierzątkach.

W  naszej  sali  gościnnie  pojawiły się  następujące zwierzaki : złota rybka  Wiktorii  Rąblewskiej, papuga nimfa o  egzotycznym imieniu  Rokez  – Jasia Skubiszewskiego , Ludwik – żółw wodny  Filipa Kosmeli,  Węgielek- świnka morska  Zuzi Miazio.

Przedszkolacy wykonali również  ciekawe  prace plastyczne związane z tematem.

Z kolei  w  piątek , 8 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z lekarzem weterynarii Panią Justyną Kosmala. Dzieci  z Oddziału Przedszkolnego  oraz uczniowie kl. I – III uczestniczyli w pogadance na temat pracy weterynarza, a także właściwej opieki nad zwierzętami.

W ramach spotkania dzieci wysłuchały wskazówek jak mają opiekować się domowymi zwierzętami, kiedy potrzebna jest wizyta u weterynarza. Pani Justyna opowiedziała nam, na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta nie są zabawkami, wymagają odpowiedzialnej opieki, ponieważ także cierpią, chorują i  czasem potrzebują pomocy i leczenia w gabinecie weterynaryjnym. Przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz konieczności szczepień przeciwko wściekliźnie. Przestrzegała dzieci, by nie zaczepiały nieznanych sobie zwierząt.

Uczniowie  brali  aktywny udział w spotkaniu. Mogli również  obejrzeć  małe kurczaki i gąski, które Pani  Justyna  przywiozła ze sobą, a także  potrzebne weterynarzom akcesoria, np.aparat do robienia szczepień. Uczniowie chętnie  opowiadali o zwierzętach, które mają  w domu, zadawali pytania np. co zrobić gdy nasz ulubieniec  nie chce jeść, lub nie chce się bawić, jest  smutny.

Agnieszka Lipska
Accessibility