Walentynki

 Walentynki, czyli Święto Zakochanych obchodzone jest co roku 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od Świętego Walentego. Początkowo Walentynki cieszyły się największą popularnością w Anglii i Francji. Obdarowywanie się upominkami weszło do tradycji Dnia Zakochanych w XVI wieku. Zwyczaj tak spodobał się zakochanym, że jest celebrowany do dziś. Nieodłączną częścią tego dnia jest również wysyłanie kartek z wierszykami i walentynkowymi życzeniami.
I w naszej szkole upowszechniła się tradycja związana z tym świętem, stanowiąc  tym  samym  jedno  z działań  w ramach  realizacji  pracy Samorządu  Uczniowskiego.
Uczniowie poprzez pisanie do siebie walentynkowych kartek przekazują sobie wyrazy sympatii. Tego dnia sale lekcyjne i korytarze ozdabiane są sercami i amorkami.
Ale czy tylko w tym dniu powinniśmy okazywać sobie życzliwość?!
Każdego dnia powinniśmy być dla siebie mili, uprzejmi i serdeczni.
Agnieszka Lipska
Przygotowywanie kartek walentynkowych. Gazetka Kartki walentynkowe Ozdabianie korytarzy Ozdabianie drzwi Ozdabianie sali Poczta walentynkowa Przygotowywanie kartek walentynkowych Przygotowywanie kartek walentynkowych Przygotowywanie kartek walentynkowych Przygotowywanie kartek walentynkowych Walentynki w kl.1 Walentynki w kl.1
Accessibility