Kreatywność wyrażona kropką

 

            Kropka. Czymże jest kropka? Małym znakiem interpunkcyjnym? Symbolem zmieniającym „z” w „ż”? Czy Ziemia jest mała kropką we Wszechświecie? Czy kropką można wyrazić siebie? Wszystkie powyższe stwierdzenia są słuszne. Kropka może być wszystkim i wszystko może być kropką. Dlaczego skupiamy się na temacie kopki? Mówimy o niej, ponieważ 16 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli Dzień Kreatywności.

W naszej szkole nie skupiono się jednak na tłumaczeniu, ale na odkrywaniu naszych talentów. Zakładając, że każda nasza umiejętność to mała kropka w naszym ciele, postanowiliśmy pokazać wszystkim te największe. Okazało się, że są wśród nas mistrzowie gry w piłkę, super rolkarze, eksperci kulinarni, informatycy, artyści i wielu innych fachowców. Niektóre z naszych talentów były wręcz zaskakujące. Wszystkie wcześniej wymienione zainteresowania, w postaci mniejszych, bądź większych kropek trafiły na nasze szkolne drzewo talentów. Pomysł nauczycieli okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy chętnie podchodzimy do tego drzewa i na nowo poznajemy siebie.

Świętowanie Dnia Kropki nie zakończyło się tylko utworzeniem „utalentowanego drzewa”.

Mieliśmy także zastosować motyw kropki w naszym ubraniu, co okazało się nie lada wyczynem.  Uczniowie, w ramach zajęć z wychowawcą, wykonywali obraz techniką kropkowania. Nasza pomysłowość zaskoczyła nauczycieli. Powstały prace z kropkami: wyklejanymi, malowanymi farbami, pisakami, kredkami, odciskanymi korkiem, patyczkami higienicznymi, czy w końcu wyklejanymi bibułą lub plasteliną. Dla nas było to przyjemnością i świetnie się przy tym bawiliśmy.

Choć na początku „Dzień Kropki” wydawał nam się co najmniej śmiesznym pomysłem,

w ostateczności okazał się świetną inicjatywą. Postanowiliśmy od teraz pielęgnować i rozwijać te nasze małe i duże, wewnętrzne kropki.

                                                                                     Magda Cieślak

                                                                                     uczennica kl. VIII

  

 

   

 

 

Accessibility