Spotkanie z pisarką Beatą Andrzejczuk

18 marca gościem specjalnym w naszej Szkole była wrocławska pisarka Pani Beata Andrzejczuk.
Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Autorka bajek dla dzieci.
Twórczyni następujących pozycji:
Opowiastki Familijne ( 7 części), na podstawie których został stworzony pakiet audio, pomyślany jako pomoc dydaktyczna dla wychowawców i nauczycieli dzieci przedszkolnych i szkolnych klas I-III. Dla audiobooka autorka opracowała zbiór konspektów;
Papieskie opowiastki Familijne , Bożonarodzeniowe opowiastki familijne ,51 sposobów na dobrą zabawę rodziców i dzieci,Opowiastki Familijne, czyli pół godziny dla rodziny,Historia prawdziwego Świętego Mikołaja
Historia ukryta w czekoladzie , na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem.
W rolach głównych mi,in. : Anna Dymna Opowieść o zbawieniu świata,Elementarz dobrego wychowania.
Laureatka nagród literackich:
Młodzież o sobie i o Polsce – 1988 (konkurs literacki organizowany przez Instytut Badań Problemów Młodzieży)
Sosnowieckie Pióro – 1989
O Rubinową Hortensję – 1990

Jej Bestseller wśród nastolatek z całej Polski to Pamiętnik nastolatki. 
Powieść ta znalazła się na 2 miejscu za Harrym Potterem w rankingu książek młodzieżowych ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Choć w zamyśle miała być jedyną , to doczekała się kontynuacji, która trwa aż po dziś dzień, bo jak sama Pani Beata nam opowiedziała- młodzież nie ustaje       w prośbach o napisanie dalszych losów bohaterów Pamiętnika. Obecnie w fazie powstawania  jest  druga część Tajemnicy Jacoba.

Pani Beata w niezwykle sympatyczny sposób opowiedziała nam o swojej pasji pisania, o drodze jaką musi przebyć książka od autora poprzez cały cykl wydawniczy aż do momentu, gdy trafi do rąk czytelników, a także o innych zamiłowaniach takich jak podróże czy muzyka rockowa.

Każdy uczeń otrzymał od Pani Beaty autograf z piękną dedykacją.
Zwieńczeniem tego wspaniałego spotkania było pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy Pani Beacie za przyjęcie zaproszenia do naszej Szkoły, za zaszczycenie naszej społeczności swoją obecnością,   za wzbogacenie szkolnej biblioteki o egzemplarze swoich powieści.    Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak fantastyczną osobę w naszych w progach.
Na dalsze lata życzymy sukcesów w życiu prywatnym i twórczym,
spełnienia marzeń i ciągle rosnącego grona czytelników, a także prestiżowych nagród.

Agnieszka Lipska

Accessibility