Świąteczne pierniki

Czwartkowe przedpołudnie 15 grudnia uczniowie z klasy I i II wraz z wychowawczyniami oraz mamami spędzili bardzo pracowicie.

Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem rozgniatały i wałkowały ciasto. Następnie za pomocą foremek wykrawały przeróżne kształty. Były między innymi wielkie serca, zwierzęta, choinki, bałwanki, gwiazdy. Ciasteczka zostały upieczone w szkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach… Nieocenione okazały się mamy, które ochoczo pomagały w naszych wypiekach. Bardzo dziękujemy za pomoc.

Największą radość sprawiło dzieciom dekorowanie ciasteczek według własnej fantazji za pomocą kolorowych pisaków, cukrowych kwiatków, gwiazdek, złotych kuleczek.

Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła ich degustacja, która wprowadziła świąteczny nastrój do naszej szkoły.

Anita Ćwiklinska, Agnieszka Lipska

udekorowane pierniki na talerzyku pierniki na talerzach pierniki na talerzach pierniki na talerzach dekorowanie pierników czekolada piernik piernik pierniki blacha i pierniki rodzic przepis dzieci rodzic pani dzieci

Accessibility