Wycieczka do muzeum

12 kwietnia w naszej szkole odbyła się wycieczka do Konina. Udział w niej wzięli uczniowie z klasy IV – VII. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od podróży w przeszłość, czyli wizyty w Muzeum Okręgowym w Koninie. Uczniowie między innymi obejrzeli tam fragmenty szkieletu słonia leśnego, odnalezionego podczas prac odkrywki węgla brunatnego „Jóźwin” KWB „Konin”, który żył w naszych okolicach 100 tysięcy lat temu, następnie poznali życie w XIX-wiecznym dworku szlacheckim. Pobyt w Gosławicach zakończył się lekcją muzealną na temat pradziejów ziemi konińskiej.

Po opuszczeniu muzeum i krótkim posiłku udaliśmy się do Mini-ZOO, które mieści się w parku im. Fryderyka Szopena w Starym Koninie. Nasi podopieczni mogli „na żywo” zobaczyć wiele znanych i nieznanych gatunków zwierząt, między innymi jaka, alpakę czy dzika, a później chwilkę odpocząć na placu zabaw.

Na zakończenie zatrzymaliśmy się obok kościoła św. Bartłomieja, by obejrzeć romański słup drogowy, ustawiony 1151 roku w połowie drogi z Kruszwicy do Kalisza, unikat na skalę europejską.

Wyjazd sprawił uczniom wiele radości, co można było stwierdzić po uśmiechu, który gościł na twarzach.

Renata Jaśkiewicz

Agnieszka Lipska

 

Accessibility