Wyjazd do Kina Oskard

7 grudnia 2015r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w ramach mikołajkowego prezentu pojechały do Kina Oskard w Koninie na film pt. “Proszę słonia”.
Ekranizacja tej bajki to pełnometrażowa wersja kultowego serialu z lat 60. XX wieku opowiadająca o tym jak mały chłopiec Pinio jest mały, ponieważ nie chce jeść witamin, które daje mu mama. Zamiast je łykać, wrzuca je do porcelanowego słonika o imieniu Dominik, którego znajduje na strychu.Słoń wskutek działania pigułek zaczyna rosnąć… Rośnie i rośnie, aż wreszcie osiąga rozmiary normalnego słonia! Staje się dla rodziny Pinia nie lada problemem, zwłaszcza że sława Dominika ściąga do nich również złodziei kości słoniowej.Choć “mały przyjaciel jest wygodniejszy”, to z dużym rodzina chłopca przeżywa wiele fascynujących przygód. Jednak po wielu zmianach miejsca pobytu okazuje się, że i dla Dominika, i dla Pinia bezpieczniej będzie, jeśli słoń wróci do rozmiarów porcelanowej zabawki.
Film powstał na podstawie książki “Proszę słonia” autorstwa Ludwika Jerzego Kerna. Jego premiera wyreżyserowana przez Witolda Giersza odbyła się w 1979 roku.
Natomiast od 4 grudnia 2015 na ekrany polskich kin weszła nowa wersja tej bajki po cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwięku.
Agnieszka Lipska
Accessibility