Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, Hanna Wróbel dziękując całej społeczności szkolnej za owoce pracy w minionym roku szkolnym 2015/2016

„Trudne są chwile pożegnań, bo coś ściska za gardło i łza kręci się w oku. Cieszymy się że udało nam się szczęśliwie zakończyć naukę w tej szkole, ale jednocześnie żal tych wielu wspaniałych dni (…)” – usłyszeliśmy z ust uczniów klasy 6… po przepięknie zatańczonym polonezie.

Klasa 6 miała wiele powodów do radości, które pokazała w przygotowanej prezentacji multimedialnej. Uczniowie wspominali wycieczki do Władysławowa, Poznania, Torunia, Wrocławia czy Stemplewa, uroczystości szkolne: ślubowanie, Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, projekty: polsko – ukraiński i unijny oraz najbardziej zapamiętane imprezy: I ja mam talent, nocka w szkole, choinki szkolne czy zielona szkoła. Przypomnieli, że koleżanka Asia rozpoczęła tutaj swą wokalną karierę…

Uroczystość zakończenia roku swym artystycznym występem uświetnił Zespół Wokalny „9 Melodyjek” prezentując układ choreograficzny ze wstążkami oraz śpiewając bardzo tkliwe piosenki „Pożegnania czas” i „Ale to już było” przy akompaniamencie gitary Norberta. Uczniowie klasy 5 śpiewająco życzyli swoim starszym kolegom „Szczęśliwej drogi już czas”.

Warto dodać, iż obecni już absolwenci zakończyli naukę w szkole podstawowej na bardzo wysokim poziomie ze średnią ocen 4,91 oraz średnią z testu kompetencji z części 1 – 66,2% i części 2 – 82,5%, co w porównaniu do wyników krajowych z cz.1 – 63% i cz.2 – 71% oraz gminnych cz.1 – 61,41% i cz. 2 69,31% jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej . Gratulujemy!!!

Najlepszymi uczennicami pod względem średniej w tym roku szkolnym okazały się: Magdalena Cieślak – średnia 5,72 (klasa 4), Natalia Majda – średnia 5,7 (klasa 5) oraz Natalia Kostrzewska i Kinga Kałużna – średnia 5,54 (klasa 6). Brawo!!!

Ponadto uczniowie całej szkoły otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, za udział w konkursach oraz za szczególne osiągnięcia ufundowane przez Komitet Rodzicielski. Gratulujemy i dziękujemy!!!

Marzena Świderska

 

Accessibility