Goście z Ukrainy

28 października 2015r. odwiedzili nas po raz trzeci goście z Ukrainy. Tego roku była to:  Olesia, Ania     i Sławek, którzy przyjechali  pod opieką p. Wiktorii.

Samorząd Uczniowski przywitał ich pięknymi życzeniami i słodkimi upominkami w kształcie serduszek. Zadano uczniom z Słobódki pytania dotyczące różnic pomiędzy życiem w Polsce, a na Ukrainie. Gościnnie wystąpił Zespół Wokalny ,,9 Melodyjek’’.  Młodsza grupa wykonała taniec z pomponami, a przedstawiciele starszej grupy zaprezentowali piosenkę pt. ,,Nauczycielom’’. Wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę o naszej Ojczyźnie. Po występie rozdano prezenty dla uczniów i szkoły na Ukrainie (sprzęt sportowy oraz słodycze ufundowane przez firmę Kupiec).

W podziękowaniu za wizytę w naszej szkole usłyszeliśmy piosenkę w języku ukraińskim. Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. Miłą niespodzianką były dla nas również ukraińskie batoniki przekazane przez p. dyrektor Hannę Wróbel  w imieniu p. dyrektora Mikołaja Sidorczuka.

Zespół Wokalny ,,9 Melodyjek’’

Marzena Świderska

 

Accessibility