WIATR W ŻAGLE! Wolontariusze WOŚP 2020 na pokład!

Tak  brzmi  hasło  tegorocznego  WOŚP,  której Wolontariuszami  ze Szkoły Podstawowej w Kunach  byli  Magdalena  Cieślak  z kl.VIII, Otylia Sitkowska z kl.VI   oraz   Julia  Cieślak   z  k.IV.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która  w  tym  roku  odbywa  się  12 stycznia 2020 roku.

28  Finał ,  bo  właśnie  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała 28 lat temu dla ratowania życia dzieci z wrodzonymi wadami serca.

W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, trzeba zwiększać ilość operacji mało-inwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz  skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.

Na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci.

O przekazywanej  podczas  WOŚP  pozytywnej  energii, która   zamienia  się w doskonałą i skuteczną pomoc  dla  potrzebujących  dzieci   dowiadujemy  się   od  jednej  z Wolontariuszek  – Magdy  Cieślak

Pomaganie daje wiele radości i satysfakcji. Mamy świadomość, że nasze zbiórki pomagają dzieciom i to jest naprawdę niesamowite uczucie. To, że mogłam włączyć się w tę akcję dało mi wiele do myślenia. To mi pokazało, że warto pomagać. Zebraliśmy dużo więcej niż rok temu. Ta radość nie ma granic, więc starajmy się pomagać i wspierać takie akcje.

Opiekunowie   SU

Magdalena Cieślak

 

 

Accessibility