Wycieczka do Warszawy

20 i 21 września 2018 roku odbyła się dwudniowa wycieczka klas 4-8 do Warszawy. Wraz z naszymi opiekunkami zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w stolicy.

Wyjechaliśmy wczesnym rankiem spod budynku naszej szkoły. Każdy z nas, w dobrym humorze i z uśmiechem na twarzy, wyczekiwał przybycia na miejsce. Gdy pojawiliśmy się w Warszawie, pani przewodnik zapoznała nas z regulaminem obowiązującym na terenie Telewizji Polskiej, po czym udaliśmy się do wybranych studiów telewizyjnych. Jednym z najciekawszych było studio programu rozrywkowego ,,Jaka to melodia?”. Poznaliśmy tam prowadzącego Norberta Dudziaka ,,Norbiego”.

Pełni wrażeń, wyruszyliśmy w dalszą drogę, aby kontynuować zwiedzanie. Udaliśmy się do, wszystkim dobrze znanego, Pałacu Kultury i Nauki – budowli pochodzącej z okresu powojennego. Po wjechaniu na taras widokowy, który znajduje się na 30. piętrze, zobaczyliśmy piękną panoramę stolicy. Następnie odpoczęliśmy w Parku Saskim. Największą naszą atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poznać prawa fizyki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, korzystając z wystaw interaktywnych. Po dniu pełnym emocji, wymęczeni pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania.

Drugiego dnia udaliśmy się na Powązki, gdzie przewodnik pokazał nam groby słynnych polskich sportowców, artystów i powstańców, krótko zapoznając nas z ich biografiami. Potem pojechaliśmy do miejsca bardzo długo wyczekiwanego przez chłopców. Był to oczywiście Stadion Narodowy. Naszą długo wyczekiwaną wycieczkę zakończyliśmy, przechadzając się ulicami Starego Miasta. Wieczorem wróciliśmy do Kun.

Bardzo miło wspominamy Warszawę, gdyż wszystkie miejsca, które zobaczyliśmy bardzo nam się podobały i zaciekawiły nas. Wspaniałą pogoda, która nam towarzyszyła, umiliła nasz pobyt.

Natalia Majda, Aleksandra Wojdak

Accessibility