Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka

W dniu 20 grudnia 2017 r. uczniowie klas I – IV naszej szkoły  wraz  z opiekunami odwiedzili Dom Kultury w Kole, by tam obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”.

Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Historia zaczęła się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiedzieli się o porwaniu Profesora Baltazara Gąbki – wybitnego badacza latających żab, przez zbirów króla Krainy Deszczowców. Wawelski Smok w towarzystwie swoich wypróbowanych przyjaciół ( kucharz Bartolini )wyrusza na tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw, która ma na celu wyjaśnienie szeregu zagadkowych zdarzeń, mogących w przyszłości zakłócić spokój w okolicznych krainach. Na domiar złego w ślad za naszymi bohaterami podąża pewne podejrzane  i wścibskie indywiduum (szpieg z Krainy Deszczowców), które za wszelką cenę pragnie aby wyprawa nie osiągnęła zamierzonego celu.

Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze.

Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji, a dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia.

Po wspaniałym przedstawieniu udaliśmy się na Ratusz, gdzie pan dyrektor Muzeum pokazał nam wystawę kolskiego fajansu zlokalizowaną na poddaszu  ratusza. Wdrapaliśmy się na wieżę, z której podziwialiśmy panoramę miasta.

Anita Ćwiklińska

Accessibility